Раді вітати Вас Гість | RSS

Бібліотека Прилуцької ЗОШ І-ІІІ ступенів №13 імені Святителя Іоасафа Бєлгородського

Шановні користувачі сайту! Пропонуємо вашій увазі нову послугу бібліотеки «Віртуальна довідка». Ви можете надіслати свій запит на електронну адресу біблиотеки. Відповідь надійде на ваш Email, або ви отримаєте її у бібліотеці наступного дня.
 
Меню сайта
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Іоасаф Бєлгородський

Іопсаф-Ігумен Мгарського монастиря
03.09.2013, 23:38

Іоасаф продовжував навчання на богословському курсі академії і в той же час його, як одного з найкращих і найздібніших студентів, призначили викладачем словесності у молодших академічних класах. 6 січня 1728 року його висвячують на ієро­диякона і він ще три роки продовжує працювати викладачем академії, увійшовши в плеяду самих найкращих викладачів за всі роки існування цього закладу. У цей же час київський архієпископ Рафаїл Заборовський посилає молодого викладача у дворічне відрядження по Україні  для збору коштів на академію. Це теж було своєрідним випробуванням, яке він з честю витримав.

Восени 1734 року Іоасафа висвячують на ієро­монаха, переводять до кафедрального Софійського собору і призначають чле­ном Київської Духовної Консисторії. А ще через три роки, 24 червня 1737 року його висвячують в сан Ігумена і признача­ють настоятелем Мгарського Спаського монасти­ря під Лубнами, заснова­ного ще князями Вишневецькими на початку XVII століття. За семилітнє йо­го управління монастир змінив на краще не тіль­ки зовнішній свій вигляд, змінилося й саме життя в ньому, воно стало пов­нокровнішим і корисні­шим для людей. Ігумен Іоасаф вимагав від ченців не тільки дотримання всіх канонів і правил, він та­кож вимагав від кожного високої моральності й духовності. А сам у цей час мучився тяжкими тілесни­ми хворобами, які обсіли його. Ось як він сам зга­дує у своїх біографічних записках: «августа 16-го дня (1737 року) крепко заболел, з якою болезнію боровся до месяца генваря 1738 года, и уже близ исхода (смерти) обретал­ся...»

Мгарський монастир у той час лежав у руїнах: у кам'яній соборній церкві від пожежі обвалилися склепіння і навіть подекуди й стіни, згоріли дотла всі дерев'яні монастирські будівлі. Чудом тільки збе­реглися нетлінні мощі пат­ріарха Константинополь­ського, які в народі вва­жалися цілющими й ко­ристувалися великою по­пулярністю. Старий патрі­арх Афанасій Пателарія, повертаючись у 1654 році з Москви до Константино­поля захворів у дорозі й зупинився у Мгарському монастирі. Якось молився у храмі, сидячи на стіль­ці й тихо помер під час відправи. Монахи не захо­тіли турбувати старого і так його й поховали в склепі у сидячій позі. Так він і увійшов у історію православ'я, як святий Афанасій-сидячий.

Іоасаф після тяжкої хвороби, ледь піднявшись на ноги, заходився поряд­кувати в монастирі. Звер­тався за допомогою до людей, не соромився просити гроші у місцевих ба­гатіїв, козацької старши­ни і в простих козаків, се­лян і міщан. І невдовзі відбудував усі монастир­ські споруди, але вже в камені. Та все ж. для відбудови грандіозного голов­ного храму місцевих кош­тів було замало й Іоасаф вирушає за допомогою спочатку до Москви, а по­тім і до Петербургу, до самої імператриці Єлиза­вети Петрівни. Мудрий, високоосвічений українець-Ігумен дуже сподобався царедворцям і самій цариці, яка пожертвувала на Мгарську церкву дві тисячі каробванців, після чого щедро почали жерт­вувати й царські вельмо­жі Але для цього хвороб­ливому Іоасафу довелося прожити в північних сто­лицях півтора року. По­вернувшись до свого мо­настиря він енергійно взявся за відбудову го­ловного храму. Та доля вирішила інакше.

 

Категорія: Іоасаф Бєлгородський | Додав: Администратор
Переглядів: 560 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Контакти

Наша адреса:
м. Прилуки вул. Шмідта, 36

Телефон:
(04637)7-40-00

Електронна пошта:
biblio0013@mail.ru

Графік роботи

Працює 8.00 - 17.00
Прийом читачів 9.00 - 16.00
Перерва 12.00 - 13.00
Вихідні субота, неділя
Останній день місяця - санітарний


Snickers © 2011-2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz